Достапни линкови

Почнува предизборната кампања во Хрватска


Денеска во Хрватска официјално почнува предизборната кампања за претседателските избори, која ќе трае до 25 декември. Во трката за наследник на сегашниот претседател Стипе Месиќ ќе учествуваат 12 кандидати. Првиот круг од изборите ќе биде одржан на 27 декември.
XS
SM
MD
LG