Достапни линкови

Обама:Гвантанамо нема да биде затворен на 22 јануари


Американскиот претседател Барак Обама, изјавил дека американскиот воен затвор во заливот Гвантанамо, нема да биде затворен на 22 јануари.Обама за американската телевизија Фокс њуз изјавил дека работите со затварање на затворот се движеле побавно отколку што очекувал.

XS
SM
MD
LG