Достапни линкови

Министерот Коњановски се сретна со командантот на ЕУФОР во Сараево


Министерот за одбрана Зоран Коњановски, кој во Сараево учествува на работен состанок на земјите членки на Јадранската повелба, денеска се сретна со командантот на ЕУФОР, генерал мајор Стефано Кастањото.На средбата Коњановски ја истакнал цврстата определба на Македонија за придонес кон светскиот мир и достигнување полноправно членство во Европската Унија. година.. Генералот Стефано Кастањото се заблагодарил за придонесот што Македонија го дава за мирот во Босна и Херцеговина
XS
SM
MD
LG