Достапни линкови

Прв меѓународен лет од аеродромот во Грозни


Денеска од аеродромот во Грозни треба да биде реализиран првиот меѓународен лет, со кој околу 200 верници ќе бидат транспортирани на аџилак во Саудиска Арабија. Најавено е дека уште шест авиони ќе заминат во Мека. Аеродромот во главниот град на Чеченија дури неодамна беше прогласен за меѓународен.
XS
SM
MD
LG