Достапни линкови

Во Авганистан ослободени киднапираните Норвежани


Норвешкиот новинар кој беше киднапиран пред една недела во источен Авганистан, денеска бил ослободен со помош на авганистанските сили, соопштиле од Министерството за надворешни работи во Норвешка. Пред една недела во близина на границата со Пакистан беа киднапирани двајца луѓе, кои денеска се ослободени. Ослободувањето се случува на само еден ден откако во Кабул пристигна министерот за надворешни работи на Норвешка на средба со авганистанските власти.
XS
SM
MD
LG