Достапни линкови

Вицепремиерот Наумовски во посета на Унгарија


Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Васко Наумовски, од денеска ќе престојува во дводневна работна посета на Унгарија. Предвидено е Наумовски да се сретне со неговиот унгарски колега Габор Иван, со министерот за надворешни работи Петар Балаж и со претседателот на парламентарната комисија на ЕУ, Матијаш Ерши.

XS
SM
MD
LG