Достапни линкови

Немири во Дагестан, 3 мртви


Во немирите во Дагестан убиени се тројца луѓе , соопштуваат од тамошното министерство за надворешни работи. Во немирите се убиени една жена и двајца мажи затоа што одбиле да се предадат. Немирите во Северен Кавказ стануваат секојдневие. За немирите најчесто се обвинуваат исламските бунтовници.
XS
SM
MD
LG