Достапни линкови

Нема втор изборен круг во Авганистан


Шефот на авганистанската изборна комисија соопшти денеска дека нема да има втор изборен круг. До ваква одлука додјде откако вчера еден од двајцата кандидати за претседател Абдула Абдула се откажа од изборната трка.
XS
SM
MD
LG