Достапни линкови

Иран е за преиспитување на барањето на ОН за ураниумот


Иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки изјави дека технички комитет треба да го пресиспита барањето на Обединетите нации со кое оваа земја треба голем дел од своите залихи на ураниум да и ги испрати на Русија. Барањето на ОН беше со цел да се ограничи можноста на Иран да изработи нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG