Достапни линкови

Клинтон пристигна во Мароко


Американскиот Државен секретар , Хилари Клинтон денеска пристигнала во мароканскиот град Маракеш, во рамки на нејзината дипломатска мисија за повторно отпочнување на блискоисточниот мировен процес. Таа ќе се сретне со своите колеги и заедно ќе учествуваат на Форум за иднината. Ситуацијата на Блискиот Исток и дијалог помеѓу Западот и исламскиот свет ќе бидат двете главни теми на расправа на Форум .

XS
SM
MD
LG