Достапни линкови

ОН повикуваат на напредок во преговорите за Кипар


Генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун, ги повика лидерите на двете заедници во Кипар да постигнат „реален напредок“ во преговoрите и сериозно да помислат на „потребните компромиси“.Тој изјавил дека е оптимистички настроен за текот на преговорите за решавање на проблемите на островот.
XS
SM
MD
LG