Достапни линкови

Во Русија 4 починати од свински грип


Расте бројот на зарзени со свински грип во Русија, соопштуваат здраствените власти. До сега во Русија има 1.869 регистрирани заболени од кои 4 починале. Само за еден ден се пријавиле 500 нови случаи кои имаат симптоми на новиот грип.


XS
SM
MD
LG