Достапни линкови

САД обвинија двајца мажи за планирање на терористички напади


Американските власти обвиниле двајца мажи за планирање на терористички напади врз цели во странство. Обвинителите денеска изјавиле дека цел на наводните напади бил данскиот весник кој објави карикатури со пророкот Мухамед што предизвика вознемиреност во целиот муслимански свет. Еден од осомничените е роден во Пакистан и државјанин на Канада, од другиот е американски државјанин.
XS
SM
MD
LG