Достапни линкови

Ирак го повтори барањето за меѓународна подршка


Ирачките власти ги повторија барањата за спроведување на истрага околу странската помош за милитантите во земјата. Министерот за надворешни работи Хошијар Зебари изјави дека бомбардирањата во неделата, во кои загинаа 150 лица, ја потврдуваат потребата на меѓународна подршка за Ирак.
XS
SM
MD
LG