Достапни линкови

Поскапуваат бензините


Поскапуваат бензините и дизел горивото од ноќеска на полноќ, соопшти Регулаторната комисија. Бензините поскапуваат за 2, а дизел горивата за 2, 5 денари по литар. Причина за зголемувањето на цената на нафтените деривати е повисоката цена на суровата нафта и понискиот курс на доларот во однос на денарот.


XS
SM
MD
LG