Достапни линкови

Поплави во Грција, еден човек исчезнат


Во поплавите кои го зафатија северот на Грција, еден човек се води за исчезнат, а десетици чекале да бидат спасени седејќи на покривите од своите автомобили. Поплавите и грмотевиците предизвикаа застој во сообраќајот и прекин на електричната енергија
XS
SM
MD
LG