Достапни линкови

10 повредени во експлозија на граната во Словенија


Најмалку 10 луѓе се повредени од кои двајца посериозно во експлозија на граната во центарот на словенечкиот град Крањ, пренесуваат словенечките медиуми. Портпаролот на полицијата изјавил дека гранантата била поставена пред хотел во градот.XS
SM
MD
LG