Достапни линкови

Во САД над 1000 починати од свински грип


Американските официјални претставници за здравство соопштија дека над илјада луѓе во Соединетите Држави досега умреле од свинскиот грип, или една петина од вкупниот број жртви во светот од појавата на овој вирус пред 6 месеци. Вирусот Х1 Н1 бил проширен во 46 од 50-те американски држави, а над 20 илјади луѓе биле хоспитализирани.
XS
SM
MD
LG