Достапни линкови

Јанкуловска:На границата со Косово, состојбата е стабилна


На северната граница на Македонија кон Косово, сосотојбата е мирна и стабилна, изјави министерката за надворешни работи Гордана Јанкуловска. Таа изјавила дека таму имаат постојана контрола , но во овој период таа е засилена.
XS
SM
MD
LG