Достапни линкови

Прогноза за времето- попладне разведрување


Времето претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура се движи од два до седум, а дневната од седум до 15 степени. Во Скопје претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне сончево со умерена облачност. Утринската температура се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG