Достапни линкови

Либија сака да купи руски воени авиони


Либија сака да купи руски воени авиони, Сукој-35 , за милијарда долари, јавува агенцијата Интерфакс. Договорот меѓу двете земји треба да биде потпишан до крајот на оваа или на почетокот на следната година. Либија има намера да купи повеќе од 12 ловци Сукој-35, четири ловци Сукој-30 и шест школски авиони. Руските фирми за производсто на оружје не ја коментирале информацијата за продажба на авиони на Либија.
XS
SM
MD
LG