Достапни линкови

Немири во Бразил, најмалку 10 мртви


Бразилските власти порачауваат дека нема да има никаков безбедносен проблем на Олимписките игри кои во 2015-та ќе се одржат во Рио де Женеиро,иако во препукувања со нарко бандите загинале најмалку 10 луѓе, само на две недели откако е градот избран за домаќин на игрите. Вчера во престрелка меѓу две групи 12 луѓе загинале а 6 се повредени , соборен бил еден полициски хеликоптер а 8 автобуси биле запалени. Во акциите загинале и 2 полицајци а 4 биле повредени.


XS
SM
MD
LG