Достапни линкови

Американскиот секретар за одбрана, во вторник патува во Јапонија


Американскиот секретар за одбрана, Роберт Гејтс во вторник заминува во Токио. Неговата посета на Јапонија ќе биде тест за односите со тамошната нова влада која дојде на власт ветувајќи поголема независност од Вашингтон. Секретарот ќе ја посети и Јужна Кореја и ќе им ја пренесе на сојузниците од Азија, американската гаранција за одбрана од било какава закана од Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG