Достапни линкови

Земјотрес во Техеран, нема жртви


Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала е почуствуван денеска во главниот град на Иран, Техеран, јавува агенцијата ИСНА. Првичните податоци велат дека досега не се пријавени жртви или материјална штета.

XS
SM
MD
LG