Достапни линкови

Србија ќе го почитува интегритетот на БиХ, изјави Тадиќ


Претседателот на Србија Борис Тадиќ изјави денеска дека Србија го почитува интегритетот на Босна и Херцеговина и секое политичко решение за кое ќе се договорат легитимните претставници на трите народи. На прес конференција во Белград, пред средбата со претставници на политичките партии од Република Српска, Тадиќ најави дека со нив ќе разговара за иницијативата од состанокот во Бутмир.
XS
SM
MD
LG