Достапни линкови

Сомалиските пирати заплениле сингапурски брод


Сомалиските пирати заплениле сингапурски брод во Индискиот океан, соопштиле од Африканската агенција за помош. Шефот на агенцијата соопштил дека на бродот биле 21 членови на екипажот и дека со авиони се истражува теренот за да се реши ситуацијата. Сомалиските пирати , држат повеќе од 6 запленети бродови и околу 110 членови на екипаж.

XS
SM
MD
LG