Достапни линкови

Во ОН ке биде преставен извештајот за Косово


Во Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ке биде претставен новиот извештај на Генералниот секретар Бан Ки-мун за работата на УНМИК. Во неговиот извештај, објавен пред две недели, тој ги повика сите страни да покажат воздржаност и конструктивно да ги решаваат чувствителните меѓуетнички проблеми. Бан Ки-мун ги пофали напорите на УНМИК за создавање услови за дијалог и соработка меѓу заедниците на Косово, како и меѓу Приштина и Белград.
XS
SM
MD
LG