Достапни линкови

Британија испраќа уште војници во Авганистан


Британскиот премиер Гордон Браун се очекува во денешното обраќање во Парламентот да обелодени дека Британија ќе испрати дополнителни 500 војници во Авганистан. Британскиот контингент во таа земја со 9 илјади војници е втор по големина по американскиот. Во британската јавност расте незадоволството од британското ангажирање во Авганистан каде што досега загинале над 220 британски војници.
XS
SM
MD
LG