Достапни линкови

Обама во мај во БиХ


Американскиот претседател Барак Обама во мај наредната година ќе ја посети Босна и Херцеговина, објавено е во политичкиот магазин „60 минути“ на телевизијата на федерацијата БиХ. Како што се наведува, повод за доаѓањето на Обама ќе биде отвoрањето на новата зграда на американската амбасада во Сараево која се наоѓа во центарот на градот и за која се проценува дека ќе биде најголема на Балканот.
XS
SM
MD
LG