Достапни линкови

Статистика бележи намалување на невработеноста


Стапката на невработеност во Македонија, во вториот квартал од годинава, изнесува 31,9 проценти, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика . Бројот на невработени лица во овој кваратал, според статистичките податоци е 297.722 лица и споредено со вториот кваратал од минатата година бележи намалување за 4,1 отсто.

XS
SM
MD
LG