Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко, со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се движи од два до девет, а дневната ќе биде од 23 до 28 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде претежно сончево, релативно топло и тивко. Утринската температура се спушти до девет, а дневната ќе достигне до 27 степени.
XS
SM
MD
LG