Достапни линкови

Тунис забрани одење на аџилак


Тунис им забрани на своите граѓани да одат на годишниот аџилак во Мека, поради недостаток на вакцини против новиот грип. Со тоа Тунис e првата муслиманска земја која официјално го забрани одењето на аџилак
XS
SM
MD
LG