Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево


Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се движи од пет до 11, а дневната ќе биде од 21 до 27 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево. Утринската температура се спушти до осум, а дневната ќе достигне до 25 степени.
XS
SM
MD
LG