Достапни линкови

Прва средба на лидерот на пакистанските талибанци со новинарите


Новиот лидер на пакистанските талибанци имал средба со новинарите ,за прв пат откако тој ја има контролата на групата. Средбата се оджала вчера, под услов разговорот да биде објавен денеска, јавуваат агенциите. Талибанскиот лидер, ветил дека ќе изврши удар врз САД и Пакистан во знак на одмазда за нападите врз милитантите долж авганистанската граница.


XS
SM
MD
LG