Достапни линкови

Г-7 ќе продолжат со стимулации за економиите


Министрите за финансии на седумте индустриски најразвиени земји во светот, изјавиле дека е прерано да се стави крај на стимулативните програми чија цел е заживување на светската економија, јавува Ројтерс. Министрите кои одржуваат состанок во Истамбул, изјавиле дека го следат економскиот развој за да се осигураат дека мерките што ги превземаат владите за стимулирање на економскиот развој нема да се укинат предвреме, пред да почне да заздравува светкакта економија.

XS
SM
MD
LG