Достапни линкови

Завршна вечер на „Браќа Манаки“


Вечерва завршува јубилејното 30-то изнание на фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки“, кој се одржува во Битола. На свеченото затворање, ќе биде доделена и наградата за животно дело на оскаровецот Били Вилијамс.
XS
SM
MD
LG