Достапни линкови

Западот загрижен поради иранските ракетни тестови


Западните земји изразија остра загриженост поради иранските ракетни тестови, во изминатите два дена.
Иранската револуционерна гарда тестираше ракети со краток, среден и долг дострел. Западот смета дека тоа е демонстрација на сила пред разговорите со шесте големи сили за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG