Достапни линкови

Кличко ја задржа титулата


Украинецот Виталиј Кличко ја задржа ВБЦ титулата во тешка категорија, откако со технички нокаут во 10 рунда го победи предизвикувачот Кристобал Ареола.
Синоќешната победа во Лос Анѓелес е трета победа на Кличко, откако во 2008 година се врати во рингот по повредата поради која во 2005 се повлече од спортот.
XS
SM
MD
LG