Достапни линкови

Обама ја сфаќа замореноста на американците од војната во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека ги разбира американците кои се заморени од војната во Авганситан и оти испитува дали Соединетите држави водат вистинска стратегија во таа земја. Обама не прецизира дали планира да испрати дополнителен број војници како што тоа го бараат командантите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG