Достапни линкови

ЕУЛЕКС уапси 4 Срби за воени злосторства во Косово


Полицијата на ЕУЛЕКС во Косово уапси четворица Срби под сомнение дека извршиле воени злосторства за време на војната во Косово во 1998 и 1999 година. ЕУЛЕКС соопштува дека апсењето е спроведено во близина на градот Гњилане во југоисточниот дел на Косово.
XS
SM
MD
LG