Достапни линкови

Иран - без шамија ни манекенските кукли


Иранската полиција на моралот ги предупреди дуканџиите да не користат разголени кукли манекенки без шамии. Како што јави ИРНА, забрането е и мажи да продаваат женска долна облека. Иранска полиција ги зголеми казните за да ги спроведе строгите исламски закони и да го запре влијанието на западот откако во 2005 година Махмуд Ахмадинеџад стана Претседател на Иран.
XS
SM
MD
LG