Достапни линкови

Дејвис куп: Словачка- Македонија 5:0


Тениската репрезентација на Македонија загуби со 5:0 од Словачка во Братислава во мечот за опстанок во Првата Евроафриканска зона од Дејвис купот. Со овој пораз нашите тенисери по три години настап во овој ранг следната година ќе настапуваат еден ранг пониско.
XS
SM
MD
LG