Достапни линкови

Запалено возило на ЕУЛЕКС во Гњилане


Засега непознати сторители денеска потпалиле едно возило на Мисијата на ЕУЛЕКС во косовскиот град Гњилане, соопштува косовската полициска скужба.
Според регионалниот полициски портпарол Исмет Хашани, при пожарот е оштетено уште едно возило на ЕУЛЕКС.
XS
SM
MD
LG