Достапни линкови

Обама: Не смее да се повтори несовесното однесување


Американскиот претседател Барак Обама ги предупреди американските финансиски институции дека не смее да се повтори несовесното однесување и неконтролираните вишоци.
Во говорот, по повод годишнината од колапсот на банката Леман брадерс, Обама рече дека економскиот и финансискиот систем покажуваат знаци на закрепнување.
XS
SM
MD
LG