Достапни линкови

Уапсени киднапери на авион во Мексико


Најмалку 5 лица се уапсени синоќа поради киднапирање на авион во Мексико, а сите патници и членови на екипажот се ослободени. Како што се наведува, авионот накратко го киднапирале Боливијци кои барале да се состанат со претседателот на Мексико Фелипе Калдерон. Авионот со 104 патници летал од Канкун за Мексико Сити.
XS
SM
MD
LG