Достапни линкови

Уапсен советникот на иранскиот опозициски лидер


Иранските безбедносни сили го уапсиле главниот советник на опозициониот лидер Мир Хосеин Мусави. Дописникот на Радио Слободна Европа јави дека Али Реза Бехешти бил уапсен вчера во Техеран. Во понеделникот пак, безбедносните сили уапднеле во канцелариите на Комисијата што ја формираше Мусави за да ги испита наводите за злоставување на уапсените кои учествувале на демонстраците по претседателските избори во Иран во јуни годинава.
XS
SM
MD
LG