Достапни линкови

Уапсен осмничен за воени злосторства во БиХ


Босанската полиција уапси осмничен за воени злосторства. Уапсениот Маринко Лепоја е осомничен за учество во стрелањето на повеќе од 200 муслимани и Хрвати.
XS
SM
MD
LG