Достапни линкови

20 мртви во автобуска несреќа во Индија


Најмалку 20 луѓе загинаа, а 25 се повредени во индиската провинција Кашмир кога преполн автобус излета од планински пат и падна во провалија.
За честите автобуски нереќи во таа област, најмногу влијаат лошите патишта и преполните и неодржувани автобуси.


XS
SM
MD
LG