Достапни линкови

Поништено гласањето на 450 места во Авганистан


Авганистанските изботни власти соопштуваат дека го поништиле гласањето на околу 450 гласачки места, поради нерегуларности.
Според пребројани три четвртини од гласовите, актуелниот претседател Хамид Карзаи води во трката за нов мандат пред неговиот главен противкандидат Абдула Абдула.
XS
SM
MD
LG