Достапни линкови

Убиени тројца бунтовници во Ингушетија


Безбедносните сили во јужната руска република Ингушетија убија тројца бунтовници, меѓу кои и еден од луѓето осомничени за организирање на неуспешниот атентат на претседателот на републиката, соопштуваат властите. Полицијата вели дека бунтовниците загинале во престрелката, која настанала откако почнале да пукаат кон полицајците што ги сопреле.

XS
SM
MD
LG